Χώρα Νάξου, Κυκλάδες

Τάξη Ε!:Τετάρτη13.15 ? 14.00

Τάξη ΣΤ!:Παρασκευή  10.45 ? 11.45

Δανειστική Βιβλιοθήκη

Στο Σχολείο μας λειτουργεί παιδική δανειστική Βιβλιοθήκη η οποία εμπλουτίστηκε με την αγορά πολλών παιδικών λογοτεχνικών βιβλίων από το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων και με δωρεές από γονείς και δασκάλους.

Προαύλιος Χώρος

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου μας προκειμένου να ομορφύνει ακόμα περισσότερο τον προαύλιο χώρο, ανέλαβε τα έξοδα της δενδροφύτευσης του και την τοποθέτηση αυτόματου ποτίσματος.

Υποχρέωση όλων μας τώρα είναι η φροντίδα των μικρών δέντρων-θάμνων-λουλουδιών                                                                        και η προστασία τους.

4ο Δημοτικό

Όλοι, χωρίς εξαίρεσιν, έχουν χρέος να ηξεύρουν γράμματα. Η Πατρίς έχει να καταστήση σχο­λεία εις όλα τα χωρία δια τα αρσενικά και θηλυκά παι­δία. Εκ των γραμμάτων γεννάται η προκοπή, με την οποίαν λάμπουν τα ελεύθερα έθνη.

ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ: ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΚΑΙΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ.

Πόσοι μας βλέπουν;

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 2 επισκέπτες και κανένα μέλος