Χώρα Νάξου, Κυκλάδες

4ο Δημοτικό

Η ιστοσελίδα του σχολείου μας

Φέτος το 4ο Δημοτικό Σχολείο Νάξου προχώρησε στην κατασκευή ιστοσελίδας.

Σκοπός μας είναι:

• Το άνοιγμα δρόμων επικοινωνίας του Σχολείου μας με την κοινωνία .
  • Να προβληθούν τα εκπαιδευτικά προγράμματα Περιβαλλοντικής Εκπ/σης ( Helmepa), Αγωγής Υγείας (Θησέας) που αναλαμβάνουν μαθητές και εκπαιδευτικοί του Σχολείου.
  • Να δημοσιοποιηθούν οι διδακτικές επισκέψεις που πραγματοποιούνται για να συμπληρωθούν οι γνώσεις των μαθητών μας σε αρχαιολογικούς χώρους, μουσεία, παλιά και νέα ελαιοτριβεία, υπηρεσίες και καταστήματα καθώς και οι εκδηλώσεις που γίνονται κατά τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς.
  • Να κάνει εύκολη την πρόσβαση μαθητών , γονέων και της ευρύτερης κοινωνίας σε δραστηριότητες, εργασίες μαθητών, εκπαιδευτικά άρθρα και ανακοινώσεις του Σχολείου μας.
  • Να ενεργοποιήσουμε και να καθοδηγήσουμε με τον καλύτερο τρόπο τους μαθητές μας στην αξιοποίηση των νέων τεχνολογιών.

Καλή πλοήγηση!

Οι εκπαιδευτικοί του Σχολείου